فهرست بستن

ویژگی های فنی تولید در بازاریابی

ویژگیهای فنی تولید

ویژگی های فنی تولید در راستای اهداف بازاریابی عصبی

زمانیکه طراحان محصول یک باکس برای نگهداری از محصول را نگهداری می کنند بایستی موارد زیر را تعیین نمایند:

-عمر مورد نیاز محصول

– توان و وزن مورد نظر برای تحمل

– ابعاد محصول

-روش استفاده مصرف کننده از محصول

بازاریابان شاخص هایی را نیز باید در نظر بگیرند:

– میزان ضرافت در ساخت و تصویری که مصرف کننده از این موضوع از محصول اصلی در ذهنش نقش می بندد

-رنگ

-جذابیت

-نوآوری

حال،اطلاعات ونمونه های اولیه ساخته شده به عنوان ماکت در دستان یک متخصص صنعت بسته بندی وجود دارد.بایستی در نظر بگیریم در پروسه چاپ چه اتفاقاتی رخ می دهد تا یک بسته با استاندارد ها و خواسته هایی که در ابتدا مطرح شد تولید گردد.

در بخش چاپ

-جنس کاغذ و مقوا: مصرف کننده زمانی که بسته را در دست می گیرد سلول های پوست سیگنال هایی را به مغز ارسال می کنند ومغز احساس خوش آیند یا ناراحتی می کند.جنس های معمولی کاغذ مانند کتان،انواع مقواها، گلسه و… هر کدام بایستی با محصول تناسب داشته باشد.ذهنیت مشتری از محصولات بالا اینگونه خواهد بود:

-کتان محصولی محکم، شیک و لاکچری

-مقوا:محصولی ضخیم

-گلاسه : محصولی ظریف، شیک و جذاب

جذابیت چاپ

هر دستگاه با توجه به کتابچه راهنمای خود سرعت استانداردی برای چاپ دارد، مثلا استاندارد دستگاه می گوید در صورتی که اگر چاپ با دستگاه GTO چاپ شود سرعت دستگاه باید ۱۰۰ورق در دقیقه باشد و اگربا دستگاه Speed Masterباشد این سرعت ماکزیمم بایستی ۱۵۰ ورق در دقیقه باشد.

تنظیم بخش خنک کننده آب و الکل دستگاه نیز بایستی متناسب با سرعت باشد این کیفیت توسط ذهن ناخودآگاه درک می شود.

وزن پوشش در بسته بندی

بخش مهمی از موفقیت در این بازاریابی در هنگام تولید بسته بندی شکل می گیرد.بیش از ۵۰ نوع کاغذ تحریر(مارک – سایز ومواد اولیه)وجود دارد. تجربه نشان می دهد در بسته بندی کتاب و…کاغذ های تحریر ۳۰۰ گرم با سلفون احساس دوام به مخاطب منتقل میکند که این کالا خراب نشدنی است(با اینکه هنوز درمورد آب نفوذ پذیری وجود دارد).

ذهنیت مخاطب

شباهت محصول و بسته بندی احساس خوش آیندی به وجود می آورد، مثلا بسته بندی جیپس به صورت لوله ای یا بسته بندی آب با ویژگی سیال بودنش در بسته های دارای منحنی انتخاب مناسب تری است.

انتخاب انحنا در بخش هایی برای بسته بندی محصولاتی مانند طلا هم انتخاب مناسبی است.

وقتی از کنار قفسه های کالا مصرفی رد می شویم، با بی نهایت نام تجاری، محصولات مختلف، وحتی نسخه های مختلف از یک محصول یک محصول مواجه می شویم که دربردارنده راهکارهای متفاوتی هستند تا حداقل یکی از آن خواسته ها و نیاز های ما را برطرف سازد.

با توجه به این تعداد بی نهایت انتخاب دریک بازار، بازاری که در آن بیش از ۸۰درصد محصولات جدید دیگر تولید نمیشوند

عواملی که بیشترین تاثیررا برتصمیم خرید ما دارند کدام هستند؟

در دوره ای از زمان که کالاها به سرعت از هرچیزی تولید می شوند تا نظر مصرف کننده را جلب نمایند، این تفاوت بزرگی ایجاد می کند وایجادیک رابطه عاطفی با آن ها می تواند موفقیت یک نام تجاری را تعیین نماید.در این متن، بسته بندی ها ابزار قدرتمندی می شوند تا برنده مصرف کننده باشند.مصرف کننده ای که اغلب در حالت اتومات Autopilotاست و حتی متوجه حضور محصول شما نمی شود.

تفکر درباره اینکه بازاریابی عصبی چطور می تواند جهت تجزیه و تحلیل بسته بندی مورد استفاده قرارگیرد وتعدادی نکات طلایی برای توسعه بسته بندی تا به فروش منتهی شوند، وجود دارد.

منبع:مجله چاپ و نشر.شماره ۱۴۲

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *