فهرست بستن

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

اگر خواهان پیشی گرفتن از رقبای خود هستید، راه های مختلفی برای بازاریابی و ارتقای کسب و کار شما وجود دارد. در این راستا، هدایای تبلیغاتی ابزارهای مفید و سودمندی هستند که در صورت استفاده از آنها می توانند موجب ترفیع جایگاه برند و آرزوی شما شوند. همانند هر استراتژی بازاریابی دیگری شما در ابتدا باید تحقیقات مختصری به عمل آورید و پیش از آن که اقدام به بازاریابی با استفاده از هدایایی تبلیغاتی نمایید، به چندین پرسش مهم پاسخ دهید.

چرا هدایای تبلیغاتی ابزارهای بازاریابی موثری هستند؟

هدایای تبلیغاتی به مدت طولانی نام برند شما را جلوی چشم مشتری نگه می دارد. برخلاف تبلیغات سنتی، به سختی می توان از هدایای تبلیغاتی چشم پوشید. کیفی که نام لوگول شما روی آن نقش بسته نسبت به تبلیغات در یک روزنامه بیشتر می تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند و مشتریان شما قادر خواهند بود بارها و بارها از آن استفاده کنند.

هدایای تبلیغاتی ارزشمند هستند. تراکت ها از نظر بازاریابی کارامدی کمتری دارند چون به آسانی دور ریخته می شوند. هدایای تبلیغاتی مانند تی شرت کارایی و تاثیر بیشتری دارند چون در نظر مخاطب پیش از آنکه تبلیغات باشند، هدیه محسوب می شوند. در هدایای تبلیغاتی بیشتر میتوان خلاقیت را چاشنی اقدامات بازاریابی کرد. بیلبورد ها، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی و چاپی خوب و ارزشمند هستند اما شاید خیلی اورجینال و بکر نباشند.

هدایای تبلیغاتی، گران قیمت نیستند. یک بازاریاب با تجربه میتواند شما را از هزینه های بالای روش های سنتی بازاریابی آگاه کند. تنوع در شکل، اندازه و نوع هدایای تبلیغاتی چنان زیاد است که شما می توانید با توجه به بودجه خود، هدایای تبلیغاتی برگزینید.

چرا هدایای تبلیغاتی در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند؟

  • برای افزایش آگاهی از برند: هدایای تبلیغاتی به سرعت پیام تبلیغاتی شما را منتشر می کنند. مردم نمونه ها وهدایای رایگان را دوست دارند و احتمال بیشتری وجود دارد برای اینکه مشتریان پیرامون هدیه ایی که شما با شعار تبلیغاتی خود به آنها اهدا کرده اید با دوستانشان صحبت کنند.
  • برای تقدیر و پاداش: کارمندان به خاطر سخت کوشی شان مستحق پاداش وتقدیر هستند. استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزشمند میتواند موجب بالا بردن روحیه و تحکیم وفاداری کارمندان و مشتریان شود.
  • برای سپاس گزار: ارسال ایمیل ها و پیام های پی در پی همیشه برای مشتریان ارزشمند است اما اغلب اهدای یک هدیه تبلیغاتی با کیفیت تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت. هنگامی که شما پس از انجام یک فروش بزرگ، یک هدیه تبلیغاتی باری مشتری خود ارسال می کنید، احتمال اینکه او در آینده در معاملات خود شما را انتخاب کند افزایش می دهید.
  • برای ارائه تخفیف یا پیشنهادات ویژه: روی بسیاری از هدایای تبیغاتی، یک برگه تخفیف برای خرید های بعدی به چشم می خورد. با استفاده از این تخفیف ها می توان تمایل بیشتری در مشتری برای خرید ایجاد کرد. اگر خلاق و مبتکر باشید، هیچ حد ومرزی برای شما در چگونگی استفاده از این ابزارهای قدرتند بازاریابی وجود ندارد.
  • برای اهدای منحصر به فرد اعضاء: اهدای یک هدیه تبلیغاتی مورد توجه بیشتر افراد درون سازی و برون سازمانی قرار می گیرد. اهدای یک هدیه تبلیغاتی می تواند افراد بیشتری را به پیوستن به آن گروه تشویق کند.
  • برای افزایش کمک های خیریه: نهادها و سازمان های خیریه اغلب از پشتیبانی مالی شرکت ها و سازمان های بزرگ بهره میبرند. با اهدای هدایای تبلیغاتی خاص و ویژه شما علاوه بر شرکت در یک امر نیک و پسندیده می توانید نام برند خود را تثبیت کنید به گونه ای که همگان به نیکی از آن یاد کنید.

چگونه هدایای تبلیغاتی خود را توزیع کنید؟

  • پست مستقیم: پست و ارسال مستقیم همچنان یکی از شیوه های بازاریابی موثر است چون شما مستقیما پیام خود را به مشتری می رسانید.البته برای این کار به نام و آدرس مشتریان بالقوه و بالفعل نیاز دارید. پیش از آن که برای ارسال هدایای خود دست به کار شوید، حتما هزینه پستی را محاسبه کنید. مگنت یا خود کارهای شخصی سازی شده ممکن است موثر واقع شود اما احتمال دارد بطری های پلاستیکی چنین اثری نداشته باشد.در انتخاب هدیه خود دقت کنید.
  • نمایشگاه های تجاری: معمولا درنمایشگاه های تجاری، شرکت کنندگان و بازدید کنندگان در زمینه های کاری مختلف حاضر می شوند. این بدان معناست که فرصت های بی شماری پیش روی شرکت شما برای جذب مشتریان جدید وجود دارد. رقابت در نمایشگاه های تخصصی بسیار تنگاتنگ پیش می رود در نتیجه برای برجسته سازی هدیه خود باید سخت کار کنید.
  • جلسات وهمایش ها: همایش ها، منابع ارزشمند و فوق العاده ای برای بازاریابی در صنعت شما محسوب میشود. در جلسات امکان ملاقات و ارتباط رو در رو با مشتریان میسر است. به شرکت کنندگانی که در سمینار شما حاضر میشوند یک هدیه شخصی سازی شده بدهید و برند خود را تقویت کنید.
  • مراسم و مناسبت های ویژه: مردم به گردهمایی هایی اجتماعی علاقه دارند به مناسبت های مختلف گردهم آیند. شرکت در این جلسات، فرصت فوق العاده ای در اختیار شما قرار می دهند تا ضمن حضور در آن ها، خود را به مخاطبان بشناسید و تصویر برند خود را ماندگارتر کنید.

 

 

منبع:ماهنامه بین المللی چاپ و تبلیغات کشور /سال ششم/شماره شصت وششم/ آذر ۱۳۹۳

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *