فهرست بستن

انتخاب یک هدیه تبلیغاتی مناسب

شرکت ها برای افراد و مناسبت های مختلف، اقدام به خرید هدایای تبلیغاتی می کنند و در واقع این ابزارها بخشی از چرخه حیات کسب و کارهای امروز محسوب می شوند.

واقعیت این است که هدایای تبلیغاتی کارساز واقع می شوند. زمانی که موضوع هزینه مطرح میشود، هیچ چیز نمیتواند در زمینه های ابزارهای ارزیابی پربازده، جای هدایای تبلیغاتی را بگیرد. هزینه تهیه و چاپ یک تی شرت تبلیغات چه قدر تمام می شود؟ هزینه یک پیام تبلیغاتی کوتاه چطور؟ همان طور که اختلاف فاحشی در این زمینه وجود دارد.

اما این در حالی است که وضعیت در تمامی محصولات و هدایای تبلیغاتی چنین نیست. بعضی از هدایای تبلیغاتی موثر وتقع می شوند و بعضی دیگر کاری از پیش نمی برند. چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که هدیه تبلیغاتی شما روی مخاطب هدف مورد نظر تاثیر مطلوب را دارد؟

هدف شما چیست؟

امید دارید که به چه هدفی دست یابید؟ چگونه می خواهید آنها را توزیع کنید؟ چگونه تبلیغاتی که برای آن هدایای تبلیغاتی خریداری می کنید با پیام و استراتژی بازاریابی شما هماهنگی پیدا کند؟چگونه میزان موفقیت اقدامات خود را می سنجید؟

بدون داشتن یک برنامه شفاف و درک این موضوع که چگونه این محصولات در برنامه بازاریابی شما ادغام می شوند، به احتمال قوی وقت و سرمایه بازاریابی شما به هدر می رود و شما قادر نخواهید بود مشتری جدید جذب کنید و برند سازی موثر داشته باشید.

تناسب محصول با شخص

هدف هدیه تبلیغاتی شما کیست؟ محصولی را انتخاب نکنید که خودتان دوست دارید. کالایی را برگزینید که مخاطب شما می خواهد. اطمینان حاصل کنیدکه این محصول و هدیه با هدف شما تناسب کامل دارد. ممکن است بخواهید هدیه ای متفاوت ار آن چه که به مشتریان فعلی خود می دهید به مشتریان احتمالی ارائه کنید.هرچه باشد، شما باید برای کسانی که از شما خرید کرده اند و کسانی که از خدمات و محصولات شما استفاده نکرده اند، پیام متفاوتی در نظر بگیرید.

تکراری نشوید

بعضی از شرکت ها همیشه و در شرایط گوناگون از یک یا چند هدیه تبلیغاتی یکسان استفاده می کنند. اما ذکر این نکته ضروری است که مشتریان تنوع و گوناگونی را دوست دارند. اگر یک مشتری به محصولات و صفحات شرکا شما علاقمند باشد، دوست دارد طیف مختلفی از هدایای تبلیغاتی شما را نیز داشته باشد. هدایای تبلیغاتی جدید و متفاوت در هر زمان می توانند تاثیر بسزایی به همراه داشته باشند.

تمرکز

به هر کسی که ملاقات می کنید هدیه تبلیغاتی ندهید حتی اگر او به نظر، مخاطب هدف شما باشد.

به دقت و با احتیاط، بزرگترین هدف را مخاطب قرار دهید. به عنوان مثال هدیه دادن هدیه تبلیغاتی به هر کسی که از مقابل غرفه عبور میکند از ارزش کار میکاهد.    

هدیه بدهید و اطلاعات بگیرید

اطمینان حاصل کنید  که اطلاغات تماس هر کسی که هدیه تبلیغاتی شما را دریافت کرده است در اختیار دارید. مشتریان جدید جذب کنید.دادن هدیه تبلیغاتی بدون گرفتن اطلاعات تماس، کاری عبث و بیهوده خواهد بود.

کالای مفید بیابید

کالایی انتخاب کنید که مخاطب شما بارها و بارها از آن استفاده کند. مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که یک هدیه تبلیغاتی پرکاربرد می تواند تا ۶۹ درصد در تحکیم و تقویت موقعیت برند و تا ۸۴ درصد در افزایش محبوبیت آن موثر واقع شود. دلیل این مساله تنها آن است که محصول مورد نظر بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرد.اطلاعات مربوط به تماس فراموش نشود.

هدیه تبلیغاتی باید مفید ، موثر، هدفمند و مناسب با استراتژی تان باشد. اما اگر راهی در اختیار مشتری قرار ندهید تا به کمک آن بتواند با شما تماس بگیرد، اقدامی بیهوده انجام داده اید. اطلاعات مربوط به تماس باید روی هدیه شما وجود داشته باشد: لوگو ، نام شرکت، شماره تماس، آدرس، سایت و هر چیز دیگری که میتواند کار شما را معنادار کند. انتخاب واژگان، فضا و جملات روز هدایای تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت هستند. در گزینش آنها نهایت دقت را داشته باشید.

کیفیت مهم است

هدایای تبلیغاتی، نام برند شما را برای مدت ها به معرض نمایش در می آورد. اگر میخواهید از هدایای تبلیغاتی ارزان و بی کاربرد استفاده کنید، بهتر است از این کار منصرف شوید چون اثری سوء به همراه دارد.

مساله کیفیت در هدایای تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است. هر نمونه ای که از فروشنده دریافت می کنید به دقت بررسی نمایید. آیا چاپ اطلاعات روی هدایا به درستی انجام شده است؟ آیا شماره تلفن صحیح درج شده است؟ آدرس و وب سایت چطور؟ آیا خطای تایپی وجود ندارد؟ نهایت دقت را در این زمینه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *